Depilacja laserowa

LIGHT SHEER E złoty standard na rynku światowym w likwidacji zbędnego owłosienia.

Laser diodowy Light Sheer firmy Lumenis jest obecnie najnowocześniejszym i zarazem najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie, a co za tym idzie dającym najlepsze efekty epilacyjne. Usuwa niechciane owłosienie, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie powodując uszkodzeń skóry. Oszczędza czasochłonne i nieprzyjemne zabiegi pielęgnacyjne tj. depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem mechanicznym. Jest niezastąpiony dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie na komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody depilacji. Duża moc oraz odpowiednio długi czas trwania impulsu powodują, że depilacja laserowa jest trwała.

Laser Light Sheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA( Food and Drug Administration) wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich w tym ISO 9001. Unikatowa szafirowa końcówka ChillTipTM umożliwia aktywne chłodzenie skóry co czyni zabieg bezpiecznym i prawie bezbolesnym.

Wskazania do depilacji laserowej

  • Usuwanie owłosienia na twarzy i ciele
  • Wrastające włoski
  • Stany zapalne w okolicach mieszków włosowych
  • Hirsutyzm
  • Owłosienie ciała u mężczyzn

 

Zasada działania urządzenia

  • Zasada działania lasera diodowego LIGHT SHEER polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala jego komórki odżywcze (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.
  • Każdy włos przechodzi w ciągu swojego "życia" trzy następujące fazy wzrostu:
  • Anagen - jest fazą wzrostu włosa, w której trzon ściśle tkwi w mieszku włosowym, czyli włos rośnie.
  • Ketagen - jest fazą, w której włos przestaje rosnać - nadal tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia pomiędzy trzonem a macierzą mieszka włosowego.
  • Telogen - włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku, ale powoli wysuwa się.

 

 

Na tej podstawie można łatwo zauważyć, iż dla usunięcia włosów najbardziej efektywna jest faza wzrostu, czyli anagen. Wtedy światło lasera, pochłaniane przez trzon włosa, bez trudu dostaje się do macierzy mieszka włosowego i skutecznie go niszczy. W drugiej fazie - ketagenie - przewodnictwo jest gorsze, a zniszczenie mieszka włosowego będzie mniej efektywne. Po pierwszym zabiegu włosy wypadają, ponieważ zostały ogrzane (spalone). Usunięcie włosów po pierwszym zabiegu szacuje się na 30-40%. Po czterech zabiegach typu depilacja laserowa ulega zniszczeniu 80-92% włosów. Niewielki pozostały odsetek włosów to włosy jaśniejsze, delikatne i mniej widoczne. Włosy osłabione wcześniejszymi depilacjami woskiem, pęsetą czy depilatorem mechanicznym dla uzyskania dobrych efektów mogą wymagać przeprowadzenia piątego a nawet siódmego zabiegu. Częstotliwość wykonywania zabiegów to 4-12 tygodni.

LIGHTSHEER kontra IPL- co jest skuteczniejsze?

Skuteczność trwałego usuwania owłosienia urządzeniami typu IPL jest dużo mniejsza, niż przy laserze LIGHTSHEER. Zabiegi trzeba powtarzać wiele razy, a Klienci często odczuwają dyskomfort. Istnieje też możliwość miejscowych poparzeń skóry mimo stosowania żeli chłodzących i znieczulających.
W laserze LIGHTSHEER stworzono odmienny system chłodzenia. Specjalna końcówka ChillTip umożliwia aktywne chłodzenie i sprawia, że zniszczeniu ulega większa liczba włosów (z powierzchni 9×9 mm2) podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry.

Czego możemy się spodziewać w trakcie i po zabiegu?

Długość sesji laserowej może trwać od kilku minut do godziny bądź dłużej w zależności od wielkości obszaru ciała na którym wykonywany jest zabieg. Ponieważ laser oddziałowuje na mieszki włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu należy zabieg powtórzyć 5-7 krotnie (ostateczna ilość zabiegów zależy od cech indywidualnych każdego pacjenta może się różnić w zależności od koloru skóry, uwarunkowań genetycznych, zmian hormonalnych), raz na 4-12 tygodni. Zastosowanie lasera może wywołać delikatne uczucie mrowienia na skórze. Większość pacjentów dobrze toleruje zabieg jednakże z powodu większej wrażliwości skóry w niektórych miejscach mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia bądź opuchnięcia, które ustępują w krótkim czasie. Większość ludzi wraca do normalnych zajęć zaraz po zabiegu.

Pierwszy zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją wraz z oceną wyglądu skóry. Ustalane są właściwe dla danej osoby parametry zabiegowe i przeprowadzana jest próba laserowa. Każda skóra reaguje indywidualnie na przeprowadzony zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i obrzęk okołomieszkowy. Ewentualne powikłania, pęcherzyki, strupki, przebarwienia czy odbarwienia są sporadyczne i mają charakter przejściowy, choć w rzadkich przypadkach odbarwienia i przebarwienia skóry mogą utrzymywać się do kilkunastu tygodni.

Gabinet kosmetyczny Madame Beauty używa lasera Light Sheer, mając na uwadze jego skuteczność i komfortowe działanie. Zapraszamy do salonu, który mieści się w Bielsku- Białej, przy Placu Żwirki i Wigury 9a. Dbamy o to, aby depilacja laserowa była bezpieczna i profesjonalnie wykonywana. Nasz personel jest odpowiednio przygotowany do obsługi lasera diodowego Light Sheer.